Politechnika Wrocławska - Studium Doktoranckie

Wydział Elektroniki

Studia doktoranckie na Wydziale Elektroniki prowadzone są w dyscyplinach: automatyka i robotyka, elektronika, informatyka, telekomunikacja.

Kierownik Studiów Doktoranckich
prof. dr hab. inż. Włodzimierz GREBLICKI
wlodzimierz.greblicki@pwr.wroc.pl
tel.  71 320-33-57  71 320-33-57 , bud. C-3, pok. 213

Asystentka
mgr Ewa Pawełczak
ewa.pawelczak@pwr.wroc.pl
tel.  71 320-26-95, bud. C-3, pok. 25B

W gronie pracowników naukowo-dydaktycznych jest 16 profesorów tytularnych, 25 doktorów habilitowanych (w większości zatrudnionych na stanowisku profesora nadzwyczajnego) oraz ponad 150 doktorów. W skład Wydziału Elektroniki (W4) wchodzą: Instytut Informatyki, Automatyki i Robotyki (W4/I6), Instytut Telekomunikacji, Teleinformatyki i Akustyki (W4/I28), Katedra Systemów i Sieci Komputerowych (W4/K2) oraz Katedra Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej (W4/K1). Wydział prowadzi studium doktoranckie. Wydział i jednostki wydziału posiadają prawa doktoryzowania w zakresie automatyki i robotyki (W4/I6), telekomunikacji (W4/I28), elektroniki (W4) oraz informatyki (W4), a także prawa habilitowania w zakresie automatyki i robotyki (W4), informatyki(W4), elektroniki (W4) i telekomunikacji (W4).

Tematyka badawcza pracowników Wydziału związana jest z badaniami w dyscyplinach automatyka i robotyka, elektronika, informatyka oraz telekomunikacja. Tematyka proponowanych prac doktoranckich przedstawia się następująco: szeroko pojęta technika laserowa, technika światłowodowa, optoelektronika, optokomunikacja, metrologia laserowa, nowe kierunki w fotonice oraz biofotonice; telekomunikacja, kompatybilność elektromagnetyczna; projektowanie niezawodnych układów i systemów cyfrowych, bezpieczeństwo i poufność informacji; modelowanie i pomiary w akustyce technicznej, protetyka słuchu: konstrukcja, modelowanie i pomiary aparatów słuchowych, psychoakustyka, cyfrowe przetwarzanie sygnałów akustycznych; sieci neuronowe i algorytmy ewolucyjne; nowoczesne teorie sterowania, problemy identyfikacji; identyfikacja systemów o złożonej strukturze; anteny i mikrofalowe układy antenowe o wysokim stopniu integracji, systemy i urządzenia telekomunikacyjne statków kosmicznych, zaawansowane techniki pomiarów anten; numeryczne modelowanie jednofazowych silników indukcyjnych klatkowych; procesy decyzyjne w automatyce, obliczeniowe aspekty sieci neuronowych; bezprzewodowe systemy i sieci teleinformatyczne naziemne i satelitarne, systemy telefonii komórkowej, bezprzewodowe systemy dostępowe, pomiary radiowe.

1.    W postępowaniu rekrutacyjnym składnikami oceny są:

a)    Wyniki uzyskane w toku studiów wyrażone przez średnią ze studiów. Najniższą średnią umożliwiającą przystąpienie do postępowania rekrutacyjnego jest 4.0. Dla studiów dwustopniowych przez średnią rozumie się średnią ważoną z obydwu stopni o wagach 0,7 dla I oraz 0,3 dla II stopnia.

b)    Za łączną średnią z przebiegu studiów

o    równą 4.0 przyznaje się liczbę punktów 4,

o    równą 5.0 przyznaje się liczbę punktów 9,

o    zawartą pomiędzy 4.0 i 5.0 przyznaje się, na zasadzie proporcjonalności, liczbę punktów zawartą pomiędzy 4 i 9,

o    wyższą niż 5.0 przyznaje się punktów 10.

c)    Na uzasadniony pisemny wniosek opiekuna naukowego, warunek dotyczący średniej 4.0 podany w punkcie a) może być w wyjątkowych przypadkach uchylony przez kierownika studiów doktoranckich. Liczbę punktów za średnią obniża się wówczas proporcjonalnie.

d)    Rozmowa kwalifikacyjna. W ocenie rozmowy kwalifikacyjnej uwzględnia się między innymi: publikacje, udział w pracach badawczych, certyfikaty znajomości języków obcych i działalność w kołach naukowych. Za wynik rozmowy kwalifikacyjnej przyznaje się liczbę punktów zawartą pomiędzy 0 i 10.

Wynikiem postępowania jest łączna suma uzyskanych punktów. Określa ona miejsce kandydata na liście rankingowej dotyczącej właściwej dyscypliny lub specjalności.

2.    Postępowanie dla poszczególnych dyscyplin przeprowadzają komisje rekrutacyjne powołane przez kierownika ds. studiów doktoranckich w porozumieniu z Dziekanem. Podejmują one decyzje o przyjęciu na studia i przyznaniu stypendiów.

Limit przyjęć na studia doktoranckie w roku akadem. 2013/2014: 39 osób  / 13  stypendiów: