Politechnika Wrocławska - Studium Doktoranckie

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii

Konsultant Studiów Doktoranckich
Dr hab.inż. Joanna Bac-Bronowicz
joanna.bac-bronowicz@pwr.edu.pl
tel. 320-68-72 bud.L-1, pok. 366

Asystentka
mgr inż. Izabela Obtułowicz
izabela.obtulowicz@pwr.wroc.pl
tel. 320-48-72, bud. L-1, pok. 258

Świadczy o tym nazwa wydziału, szeroki zakres przedmiotów wykładanych na studiach I, II i III stopnia oraz różnorodność realizowanych badań naukowych. Doktoranci studiujący na Wydziale GGG mają możliwość rozwijania i realizacji swoich indywidualnych zainteresowań i potrzeb naukowych oraz dydaktycznych w takich specjalnościach jak geomechanika, geotechnika, geologia inżynierska, geologia złóż, hydrologia, radiofizyka, górnictwo, transport kopalniany, maszyny i urządzenia górnicze oraz ich diagnostyka i zarządzanie, inżynieria chemiczna i mineralna, ekonomika i zarządzanie w przemyśle surowcowym, zarządzanie produkcją, zarządzanie i ochrona środowiska, gospodarka odpadami, rewitalizacja terenów poprzemysłowych, surowce pozaziemskie, bezpieczeństwo i higiena pracy, historia górnictwa automatyka i sensoryka w górnictwie, geoinformatyka, miernictwo górnicze, hydrogeologia i gospodarka wodna. Współpraca naukowców wewnątrz WGGG oraz z innymi wydziałami PWr. stwarza możliwość realizowania także wysoce interdyscyplinarnych tematów prac doktorskich.

1. Średnia ocen (z wagą 2)

Przyznaje się punkty za średnią ocen z egzaminów z przedmiotów kierunkowych związanych z kierunkiem podejmowanych studiów doktoranckich uzyskanych podczas studiów I i II stopnia:

średnia        co najmniej 4.9    10 pkt

        [4,8 - 4.9)        9,5 pkt

        [4,7 - 4,8)        9.0 pkt

        [4,6 - 4,7)        8,5 pkt

        [4,5 - 4,6)        8,0 pkt

        [4,4 - 4,5)        7,5 pkt

        [4,3 - 4,4)        7,0 pkt

        [4,2 - 4,3)        6,5 pkt

        [4,1 - 4,2)        6,0 pkt

        [4,0 -  4,1)        5,0 pkt

        [3,9   4,0)        4,0 pkt

        [3,8 - 3,9)        3,0 pkt

        [3,7 - 3,8)        2,0 pkt

        [3,6 - 3,7)        1,0 pkt

a) Ocena z języka obcego nie jest traktowana jako ocena z przedmiotu kierunkowego.

b) Warunkiem wszczęcia postępowania rekrutacyjnego jest średnia ocen nie niższa

niż 3,6.

2. Języki obce (z wagą 0.5)

Punkty na podstawie oceny z języka obcego przyznawane są według skali:

Ocena z indeksu   lub certyfikatu

            5,0       10 pkt

            4,0        6 pkt

            3,0        2 pkt

Komisja przyznaje 10 pkt za języki obce w przypadku przedłożenia przez kandydata jednego z wymienionych poniżej certyfikatów: język angielski (FCE, CAE, CPE, TOEFL), język francuski (DELF, DL), język hiszpański (DELE), język niemiecki (ZD), język rosyjski (PURJ), język włoski (CILS, CELI).

3. Aktywność naukowa (z wagą 1)

Liczba punktów nie może przekroczyć 10. Punkty przyznawane są za publikacje oraz prace przyjęte do druku w wydawnictwach naukowych (bierzemy pod uwagę rangę naukową), staże naukowe, udział w konferencjach i konkursach naukowych.

4. Rozmowa kwalifikacyjna (z wagą 2)

Liczba punktów nie może przekroczyć 10

Ocenie podlega poziom wiedzy kandydata i sposób prezentacji zainteresowań naukowych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki pracy magisterskiej i planowanej rozprawy doktorskiej.

Ocenie podlega poziom naukowy przygotowywanej lub złożonej pracy magisterskiej.

5. Zgodność z profilem naukowym Instytutu lub Wydziału (z wagą 1)

Liczba punktów nie może przekroczyć 10.

Punkty przyznaje się na podstawie zgodności wykształcenia kandydata z profilem naukowym lub preferencjami rozwojowymi odpowiedniego Instytutu.

II. Kandydat przedkłada Komisji Rekrutacyjnej następujące dokumenty

o    oświadczenie o średniej ocen wraz z wykazem tych ocen,

o    kopie prac oraz oświadczenie przedstawiające aktywność naukową, które podlegać mają ocenie punktowej wg zasad wymienionych w punkcie I.3.

III. Na studia doktoranckie nie może być przyjęta osoba, która uzyskała łącznie mniej niż 35 punktów (próg rekrutacyjny: 35 punktów)

IV. Ustala się następujące preferencje naukowe

geomechanika, geotechnika, geologia inżynierska, geologia złóż, hydrologia, hydrogeologia i gospodarka wodna, radiofizyka, transport kopalniany, maszyny i urządzenia górnicze oraz ich diagnostyka i zarządzanie, inżynieria mineralna i chemiczna, ekonomika i zarządzanie w przemyśle surowcowym, zarządzanie produkcją, zarządzanie i ochrona środowiska, gospodarka odpadami, rewitalizacja terenów poprzemysłowych, surowce pozaziemskie, bezpieczeństwo i higiena pracy, historia górnictwa, automatyka i sensoryka w górnictwie, geoinformatyka, miernictwo górnicze, geodezja i kartografia, technologie eksploatacji.

Limit przyjęć na studia doktoranckie w roku akadem. 2016/2017: 5 osób/ 4 stypendia