Politechnika Wrocławska - Studium Doktoranckie

Forum dyskusyjne

Zapraszamy do udziału w dyskusji na oficjalnym forum studiów doktoranckich PWr.
Na forum wypowiadają się również pracownicy Działu Nauczania.

Egzamin z angielskiego

Czy mógłby ktoś podzielić się informacjami na temat egzaminu z języka angielskiego? Moja znajomość jest na poziomie B1, niestety dawno już języka nie używałam więc planuję sobie powtórzyć co nie co przed egzaminem. Na co zwrócić uwagę? Słownictwo, gramatyka? Ciężki jest ten egzamin? Zdarzało się, że ludzie go oblewali?
Ale Tobie chodzi o egzamin doktorski, czy o egzamin przy rekrutacji na studia doktoranckie?
Chodzi mi o egzamin rekrutacyjny na studia doktoranckie.
To nie wiem, nie zdawałem. :P
Drogi G.,
a co z egzaminem doktorskim? Oblał go ktoś kiedyś? Tez miałam przerwę w angielskim ostatnio i mam obawy co do podejścia do tego Egzaminu...
Może i się w historii taki znalazł, kto ten egzamin oblał. :) Ale raczej jest lajtowo. Egzamin polega na tym, że trzeba przygotować prezentację popularnonaukową na ok. 7 minut (np. na temat tego, co robiłaś w doktoracie). Na początku prezentacji należy umieścić też kilka slajdów o sobie (tzw. autoprezentacja). Na koniec, po prezentacji, losuje się jedno pytanie i trzeba ze 3 zdania odpowiedzieć. Ja miałem pytanie o to, czy w moim kraju łatwo jest uprawiać sporty i czy uprawiam jakiś sport. ;) Całość ogólnie bezstresowa. Dostałem piątkę, a wydaje mi się, że jakoś szczególnie uzdolniony językowo nie jestem. Ważne, żeby mówić płynnie i zrozumiale, żeby panie w komisji wiedziały, że delikwent potrafi po angielsku rozmawiać.
Może ktoś pamięta jeszcze jakieś pytania...z egzaminu doktorskiego? z góry dzięki...
Doktorantka, która wchodziła przede mną, miała pytanie o podróże - czy podróżuje i dokąd chciałaby pojechać.
Zasadniczo są to bardzo proste rzeczy i nie ma co się tym stresować. :) Na takie pytania każdy odpowie.
Witajcie,
też tu szukałem jakichś informacji na temat egzaminu z j. angielskiego przed egzaminem doktorskim. Potwierdzam to co napisane powyżej tj. trzeba się naprawdę postarać aby oblać. Charakterystyczne na egzaminie było to, że komisja właściwie tylko słucha naszych wypowiedzi (autoprezentacji, prezentacji, odpowiedzi na losowane pytanie). Pytanie, wylosowałem które wylosowałem dotyczyło kreatywności. I nie zapomnijcie zabrać dowodu na egzamin. Ja zapomniałem i miałem na wejściu scenkę sytuacyjną :)
Pozdrawiam !!
K.
Ktoś pamięta jakie pytania były w sobotę na egzaminie?
Z góry dzięki za odp.
Podbijam temat!
Czy ktoś jeszcze pamięta jakie pytanie trafił na egzaminie i może się podzielić?

Musisz się zalogować, by napisać odpowiedź.


Powrót