Politechnika Wrocławska - Studium Doktoranckie

Forum dyskusyjne

Zapraszamy do udziału w dyskusji na oficjalnym forum studiów doktoranckich PWr.
Na forum wypowiadają się również pracownicy Działu Nauczania.

Udział w konferencjach

Witajcie,

mam pytanie do bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów, którzy brali już udział w konferencjach, sympozjach, prelekcjach itp.

Jak kształtuje się sytuacja pokrycia kosztów lub chociażby części kosztów w przypadku płatnych konferencji lub wyjazdów poza miejsce zamieszkania?
Czy Uczelnia partycypuje w kosztach lub pokrywa je w całości?

Czy należy uzyskać zgodę promotora oraz ewentualnie w jakiej formie?

Dziękuję z góry za inf.
Najprościej jest jeżeli jesteś zatrudniona na Wydziale, wtedy nie ma z tym żadnego problemu. W momencie kiedy jesteś "tylko" doktorantką potrzeba małej gimnastyki przy dokumentach. U mnie w sumie wystarczyło, że promotor wyraził zgodę na wyjazd i zaakceptował koszty, a dział finansowy pomógł mi powypełniać papiery. Generalnie Uczelnia pokryła koszty udziału (opłatę konferencyjną), przejazd/przelot, nocleg + wypłaciła dietę (łącznie z jakimiś dodatkami jak np. na transport publiczny, chociaż z niego nie korzystałem).

Jakie są diety w danym państwie i jakie limity na nocleg możesz sprawdzić w informatorach. Jeszcze mała informacja, jeżeli nie chcesz rozliczać się z faktur na nocleg może poprosić o rozliczenie ryczałtem, wtedy przysługuje Ci 25% stawki noclegowej. ale pieniądze dostajesz do ręki (czasem może to być korzystniejsze).

Musisz się zalogować, by napisać odpowiedź.


Powrót