Wydział Elektroniki
Kierownik Studiów Doktoranckich
prof. dr hab. inż. Włodzimierz GREBLICKI
wlodzimierz.greblicki@pwr.wroc.pl
tel. 71 320-33-57 71 320-33-57 , bud. C-3, pok. 213
Asystentka
mgr Ewa Pawełczak
ewa.pawelczak@pwr.wroc.pl
tel. 71 320-26-95, bud. C-3, pok. 25B
W gronie pracowników naukowo-dydaktycznych jest 18 profesorów tytularnych, 19 doktorów habilitowanych (w większości zatrudnionych na stanowisku profesora nadzwyczajnego) oraz ponad 150 doktorów. Wyniki naszych badań naukowych są znane i publikowane na całym świecie.
W skład Wydziału Elektroniki (W4) wchodzą: Instytut Informatyki, Automatyki i Robotyki (W4/I6), Instytut Telekomunikacji, Teleinformatyki i Akustyki (W4/I28), Katedra Systemów i Sieci Komputerowych (W4/K2) oraz Katedra Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej (W4/K1). Wydział prowadzi studium doktoranckie. Wydział i jednostki wydziału posiadają prawa doktoryzowania w zakresie automatyki i robotyki (W4/I6), telekomunikacji (W4/I28), elektroniki (W4) oraz informatyki (W4), a także prawa habilitowania w zakresie automatyki i robotyki (W4), informatyki(W4), elektroniki (W4) i telekomunikacji (W4).
Tematyka badawcza pracowników Wydziału związana jest z badaniami w dyscyplinach automatyka i robotyka, elektronika, informatyka oraz telekomunikacja. Tematyka proponowanych prac doktoranckich przedstawia się następująco: szeroko pojęta technika laserowa, technika światłowodowa, optoelektronika, optokomunikacja, metrologia laserowa, nowe kierunki w fotonice oraz biofotonice; telekomunikacja, kompatybilność elektromagnetyczna; projektowanie niezawodnych układów i systemów cyfrowych, bezpieczeństwo i poufność informacji; modelowanie i pomiary w akustyce technicznej, protetyka słuchu: konstrukcja, modelowanie i pomiary aparatów słuchowych, psychoakustyka, cyfrowe przetwarzanie sygnałów akustycznych; sieci neuronowe i algorytmy ewolucyjne; nowoczesne teorie sterowania, problemy identyfikacji; identyfikacja systemów o złożonej strukturze; anteny i mikrofalowe układy antenowe o wysokim stopniu integracji, systemy i urządzenia telekomunikacyjne statków kosmicznych, zaawansowane techniki pomiarów anten; numeryczne modelowanie jednofazowych silników indukcyjnych klatkowych; procesy decyzyjne w automatyce, obliczeniowe aspekty sieci neuronowych; bezprzewodowe systemy i sieci teleinformatyczne naziemne i satelitarne, systemy telefonii komórkowej, bezprzewodowe systemy dostępowe, pomiary radiowe.
W postępowaniu rekrutacyjnym składnikami oceny są:
- wyniki uzyskane w toku studiów.
Najniższą oceną umożliwiającą przystąpienie do postępowania rekrutacyjnego jest 4.0; warunek ten może być w wyjątkowych przypadkach uchylony przez Wydziałową Komisję ds. Studiów Doktoranckich. Za łączną średnią z przebiegu studiów
równą 4.0 przyznaje się liczbę punktów 4,
równą 5.0 przyznaje się liczbę punktów 9,
wyższą niż 5.0 przyznaje się punktów 10,
zawartą pomiędzy 4.0 i 5.0 przyznaje się, na zasadzie proporcjonalności, liczbę punktów zawartą pomiędzy 4 i 9. - rozmowa kwalifikacyjna.
W ocenie rozmowy kwalifikacyjnej uwzględnia się między innymi: publikacje, udział w pracach badawczych,certyfikaty znajomości języków obcych i działalność w kołach naukowych. Za wynik rozmowy kwalifikacyjnej przyznaje się liczbę punktów zawartą pomiędzy 0 i 10.
Rozmowa kwalifikacyjna. W ocenie rozmowy kwaalifikacyjnej uwzględnia się między innymi:publikacje,udział w pracach badawczych,certyfikaty znajomości języków obcych i dizłalność w kołach naukowych. Za wynik rozmowy kwalifikacyjnej przyznaję się liczbę punktów zawarta pomiędzy 0-10.
Wynikiem postępowania jest łączna suma uzyskanych punktów. Określa ona miejsce kandydata na właściwej liście rankingowej, tzn. liście dotyczącej dyscypliny lub specjalności.
