Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii
Konsultant Studiów Doktoranckich
Prof.
dr hab. inż. Jan DRZYMAŁA
jan.drzymala@pwr.wroc.pl
tel. 320-68-79 bud.K-3, pok. 514
Asystentka
mgr Małgorzata Rakoczy
malgorzata.rakoczy@pwr.wroc.pl
tel. 320-68-36, bud. K-3, pok. 302
Świadczy o tym nazwa wydziału, szeroki zakres przedmiotów wykładanych na studiach I, II i III stopnia oraz różnorodność realizowanych badań naukowych. Doktoranci studiujący na Wydziale GGG mają możliwość rozwijania i realizacji swoich indywidualnych zainteresowań i potrzeb naukowych oraz dydaktycznych w takich specjalnościach jak geomechanika, geotechnika, geologia inżynierska, geologia złóż, hydrologia, radiofizyka, górnictwo, transport kopalniany, maszyny i urządzenia górnicze oraz ich diagnostyka i zarządzanie, inżynieria chemiczna i mineralna, ekonomika i zarządzanie w przemyśle surowcowym, zarządzanie produkcją, zarządzanie i ochrona środowiska, gospodarka odpadami, rewitalizacja terenów poprzemysłowych, surowce pozaziemskie, bezpieczeństwo i higiena pracy, historia górnictwa automatyka i sensoryka w górnictwie, geoinformatyka, miernictwo górnicze, hydrogeologia i gospodarka wodna. Współpraca naukowców wewnątrz WGGG oraz z innymi wydziałami PWr. stwarza możliwość realizowania także wysoce interdyscyplinarnych tematów prac doktorskich.
Wynik postępowania rekrutacyjnego określa się jako suma ważona następujących składników:
- Średnia ocen - z wagą 2
Przyznaje się punkty za średnią ocen z egzaminów z przedmiotów kierunkowych związanych z kierunkiem podejmowanych studiów doktoranckich uzyskanych podczas studiów:średnia co najmniej 4.9: 10 pkt [4,2 4,3) 6,5 pkt [4,8 4.9) 9,5 pkt [4,1 4,2) 6 pkt [4,7 4,8) 9 pkt [4,0 4,1) 5 pkt [4,6 4,7) 8,5 pkt [3,9 4,0) 4 pkt [4,5 4,6) 8 pkt [3,8 3,9) 3 pkt [4,4 4,5) 7,5 pkt [3,7 3,8) 2 pkt [4,3 4,4) 7 pkt [3,6 3,7) 1 pkt - ocena z języka obcego nie jest traktowana jako ocena z przedmiotu kierunkowego.
- warunkiem wszczęcia postępowania rekrutacyjnego jest średnia ocen nie niższa niż 3,6.
- języki obce - egzamin ogólnouczelniany (z wagą 0.5)
Punkty na podstawie egzaminu z języka obcego przyznawane są według skali:
ocena z egzaminu:
5,0 - 10 pkt
4,0 - 6 pkt
3,0 - 2 pkt
Komisja przyznaje 10 pkt za języki obce w przypadku przedłożenia przez kandydata jednego z wymienionych poniżej certyfikatów: język angielski - FCE, CAE, CPE, TOEFL; język francuski - DELF, DL; język hiszpański- DELE; język niemiecki- ZD; język rosyjski - PURJ; język włoski - CILS, CELI. - aktywność naukowa z wagą 1
Liczba punktów nie może przekroczyć 10. Punkty przyznawane są za publikacje oraz prace przyjęte do druku w wydawnictwach naukowych (bierzemy pod uwagę rangę naukową), staże naukowe, udział w konferencjach i konkursach naukowych. Szczegółowe kryteria oceny osiągnięć są ustalane przez komisję rekrutacyjną. - rozmowa kwalifikacyjna z wagą 2
Liczba punktów nie może przekroczyć 10.
- Ocenie podlega poziom wiedzy kandydata i sposób prezentacji zainteresowań naukowych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki pracy magisterskiej i planowanej rozprawy doktorskiej,
- Ocenie podlega poziom naukowy przygotowywanej lub złożonej
pracy magisterskiej. Ocena uwzględnia również opinię promotora. Za prace magisterską nie zawierającą orginalnych wyników może byc przznane co najwyżej 3 na 5 mozliwych punktów.
- zgodność z profilem naukowym Wydziału z wagą 1
Liczba punktów nie może przekroczyć 10. Punkty przyznaje się na podstawie zgodności wykształcenia kandydata z profilem naukowym lub preferencjami rozwojowymi Wydziału oraz na podstawie opinii o kandydacie przyszłego opiekuna naukowego.
Kandydat przedkłada Komisji Rekrutacyjnej następujące dokumenty:
- oświadczenie o średniej ocen wraz z wykazem tych ocen, które
podlegać mają ocenie punktowej
- kopie prac oraz oświadczenie przedstawiające aktywność naukową,
które maja podlegać ocenie punktowej wg zasad opisanych w aktywności
naukowj
Na studia doktoranckie nie może być przyjęta osoba, która uzyskała łącznie mniej niż 35 punktów (próg rekrutacyjny: 35 punktów)
Ustala się następujące preferencje naukowe:
geomechanika, geotechnika, geologia inżynierska, geologia złóż, hydrologia, hydrogeologia i gospodarka wodna, radiofizyka, transport kopalniany, maszyny i urządzenia górnicze oraz ich diagnostyka i zarządzanie, inżynieria mineralna i chemiczna, ekonomika i zarządzanie w przemyśle surowcowym, zarządzanie produkcją, zarządzanie i ochrona środowiska, gospodarka odpadami, rewitalizacja terenów poprzemysłowych, surowce pozaziemskie, bezpieczeństwo i higiena pracy, historia górnictwa, automatyka i sensoryka w górnictwie, geoinformatyka, miernictwo górnicze, technologie eksploatacji.
Limit przyjęć na studia doktoranckie w roku akadem.
2011/2012: 1o osób/ 5 stypendiów
